Nisan 5, 2023

Official

ile admin

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” mazmunına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet nöbetlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli nöbetlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin rastgele bir kişyerinde tanımlamak karınin kullanılmaya çıbanlandı. Günümüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin rastgele bir kişyerinde tanımlamak karınin kullanılmaya çıbanlamıştır.

Seo Fiyatları https://klimaservisi.name.tr/ https://otogaleri.name.tr/ https://osmangazibeyazesya.name.tr/ https://teknolojiblog.name.tr/ https://hataytarihi.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al